Ovaj oglas je istekao

Sudijski asistent

Mjesto: Banjaluka

Poslodavac: OSNOVNI SUD U BANjOJ LUCI

Kategorija:

Ističe: 25. 6. 2020.

Pregleda: 2070

OSNOVNI SUD U BANjOJ LUCI
Ul.Vladike Platona 2
78000 Banja Luka

d o n o s i:
O D L U K U
O RASPISIVANjU KONKURSA ZA PRIJEM RADNIKA U OSNOVNI SUD U BANjOJ LUCI

Raspisuje se sljedeći:

K O N K U R S
za prijem radnika na upražnjena radna mjesta

I NAZIV RADNOG MJESTA:

1. SUDIJSKI ASISTENT ……….3 izvršioca na neodređeno vrijeme

II OPŠTI USLOVI
OPIS POSLOVA ZA RADNO MJESTO
– Prilikom preuzimanja predmeta od referenata za upravljanje predmetima iz pisarnice Suda stavlja datum i paraf na listu za iznošenje predmeta kao dokaz da je preuzeo odgovarajuće spise za navedeni dan, za sudiju kod kojeg je raspoređen kao asistent, nakon postupanja po zadacima, lično vraća u pisarnicu sve CMS predmete (osim onih koje je sudija zadržao radi izrade odluke), referentu za upravljanje predmetima (stavlja u fah sudije), a pripremljenu poštu za otpremu predaje referentu za otpremu pošte,
vraćene predmete u pisarnici mora preuzeti referent za upravljanje predmetima,
-vrše asistentske poslove po diktatu sudije na računaru i kroz CMS sistem, daktilografske poslove po diktatu na kompjuteru ili pisaćoj mašini, učestvuje kao zapisničar na pretresima, raspravama i ročištima,
-postupa po naredbama sudija i stručnih saradnika u spisima, sređuje spise, vodi popis podnesaka u spisu, vodi popis troškova isplaćenih iz predračunskih sredstava Suda, -veže podneske putem bušenja i stavljanja na metalni mehanizam koji se nalazi u spisu,
-vrši sravnjavanje izvršenih prepisa i otklanja eventualno uočene greške u kucanju,
-popunjava odgovarajuće obrasce – rješenja o naknadama troškova svjedocima i sudijama porotnicima, kao i pozive sa uplatnicom za plaćanje novčane kazne, troškova krivičnog postupka, paušala i sudske takse,
-blagovremeno obezbjeđuje kancelarijski materijal od ekonoma u Sudu,
-uredno vodi dnevnik rada, po obavljenim poslovima u toku dana,
-obavlja i druge poslove po nalogu sudije, sekretara Suda i rukovodioca za administrativno – tehničke poslove.

OPŠTI I POSEBNI USLOVI ZA PRIJEM U RADNI ODNOS
III POSEBNI USLOVI
Pored opštih uslova propisanih Zakonom, kandidati trebaju da ispunjavaju i posebne uslove:

-SSS – završena gimnazija, ekonomska, upravna ili druga srednja škola društvenog ili tehničkog smjera,
-6 (šest) mjeseci radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima,
-položen stručni upravni ispit,
-poznavanje rada na računaru.

II
Uz prijavu na konkurs kandidati su dužni dostaviti dokaze o ispunjavanju opštih i posebnih uslova (u originalu ili ovjerenu fotokopiju):
– diplomu – svjedočanstvo o završenoj školi,
– izvod iz matične knjige rođenih,
– uvjerenje o državljanstvu ne starije od 6 mjeseci,
– uvjerenje da se ne vodi krivični postupak ne starije od 6 mjeseci,
– uvjerenje o položenom stručnom upravnom ispitu
– dokaz o traženom radnom iskustvu,
– dokaz o poznavanju rada na računaru

III Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.
Sa svim kandidatima koji u potpunosti ispunjavaju uslove iz konkursa, Komisija za prijem će obaviti predhodno testiranje i intervju, o čemu će kandidati biti blagovremeno obavješteni poštom ili telefonskim putem na kontakt telefon koji su svi kandidati dužni navesti u prijavi.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objavljivanja konkursa u dnevnom listu ‘’Glas Srpske’‘. Prijave sa potrebnim dokazima se mogu dostavljati lično ili putem pošte na adresu: OSNOVNI SUD U BANjOJ LUCI, ul. Vladike Platona br. 2
sa naznakom: -ZA KONKURS –

IV Ova odluka stupa na snagu danom donošenja, a o realizaciji iste zadužuje se Sekretar suda.