Posao Banjaluka.com

Direktor

Predmet

Školski odbor Javne ustanove Osnovna škola “Sv. Ćirilo i Metodije” Piskavica – Banjaluka raspisuje Javni konkurs za izbor i imenovanje direktora Javne ustanove Osnovna škola “Sv. Ćirilo i Metodije” Piskavica – Banjaluka.

Opis poslova

Mandat

Mandat direktora traje četiri godine i počinje od dana stupanja na dužnost.

Na prijedlog ministra, Vlada imenuje za direktora jednog od kandidata sa spiska kandidata koji ispunjavaju uslove konkursa za imenovanje direktora.

Status

Direktor škole zasniva radni odnos i svoja prava iz rada i po osnovu rada ostvaruje u skladu sa opštim i posebnim zakonima, kolektivnim ugovorima, Statutom Javne ustanove Osnovna škola “Sv. Ćirilo i Metodije” Piskavica – Banjaluka te Pravilnikom o radu.

Uslovi za učešće na konkursu

Za direktora Javne ustanove Osnovna škola “Sv. Ćirilo i Metodije” Piskavica – Banjaluka može biti izabrano lice koje ispunjava uslove utvrđene Ustavom Bosne i Hercegovine, Zakonom o radu, Zakonom o osnovnom obrazovanju i vaspitanju i Statutom škole, i to:

Opšti uslovi:

Posebni uslovi:

Potrebna dokumentacija

Uvjerenje da nije osuđivan pravosnažno presudom na bezuslovnu kaznu zatvora, škola će pribaviti službenim putem za imenovanog kandidata, a prije stupanja na dužnost.

Dokazi (dokumenta) se dostavljaju u originalu ili ovjerenom prepisu te isti neće biti vraćeni kandidatima.

Rok za učešće na konkursu i način dostavljanja prijave

Prijave se mogu dostaviti u zatvorenoj koverti lično ili poštom preporučeno na sljedeću adresu:

Javna ustanova Osnovna škola “Sv. Ćirilo i Metodije” Piskavica – Banjaluka,
Piskavica bb;
78217 Piskavica – Banjaluka,
sa naznakom “Konkurs za izbor direktora Javne ustanove Osnovne škole “Sv. Ćirilo i Metodije” Piskavica”.

Neblagovremene i nepotpune prijave neće se uzeti u razmatranje.

Napomene

Školski odbor razmatra prijave kandidata koji ispunjavaju uslove konkursa za imenovanje direktora i ministru dostavlja dokumentaciju i spisak kandidata koji ispunjavaju uslove konkursa za imenovanje direktora u roku od osam dana da dana razmatranja prijava.

Školski odbor će pismenim putem obavjestiti sve učesnike o odluci o izboru direktora Javne ustanove Osnovna škola “Sv. Ćirilo i Metodije” Piskavica – Banjaluka u roku od osam dana od dana donošenja odluke Vlade o imenovanju direktora.

Exit mobile version