Ovaj oglas je istekao

Računovođa/Finansijski knjigovođa

Mjesto: Banjaluka

Poslodavac: Tempo Gradnja d.o.o

Kategorija: Administrativni i slični poslovi

Ističe: 11. 3. 2021.

Pregleda: 1751

Tempo Gradnja d.o.o zapošljava na pozicijama:

1.Računovođa – 1 izvršilac

2. Finansijski knjigovođa- 1 izvršilac

Pored opštih uslova predviđenih Zakonom o radu kandidati treba da ispunjavaju posebne uslove:

Posebi uslovi za kandidate:

1. kandidat:

  • VSS ekonomskog smjera i najmanje 3 godina radnog iskustva na samostalnom vođenju poslovnih knjiga,
  • licenca

2. kandidat:

  • SSS ekonomskog smjera i najmanje 3 godine radnog iskustva u računovodstvu
  • poželjno poznavanje građevine,
  • odlično poznavanje rada na računaru, naročito u Microsoft Excelu, te računovodstvenim programima,
  • preciznost, analitičnost, ažurnost  u radu,
  • organizovanost i predanost u poslu.

Opis poslova:

  • knjiženje poslovnih događaja u glavnu knjigu i pomoćne evidencije,
  • praćenje dinamike naplate potraživanja i plaćanja obaveza,
  • usaglašavanje obaveza i potraživanja sa poslovnim partnerima,
  • obračun PDV-a, izrada i podnošenje ostalih poreskih prijava,
  • praćenje zakonskih propisa i blagovoremeno provođenje,
  • odgovornost za praćenje i primjenu MRS i MSFI i lokalnog okvira finansijskog izvještavanja,
  • izrada periodičnih izvještaja
  • obračun plata
  • komunikacija sa bankama, poreskom upravom i ostalim institucijama, kao i odgovornost za saradnju sa eksternom revizijom,
  • obavljanje drugih poslova prema nalogu rukovodioca.

Uz prijavu na konkurs za posao Računovođa Banja Luka, kandidati su dužni dostaviti detaljnu biografiju (CV), na adresu Veselina Masleše br.1, 78000 Banja Luka, sa naznakom „za konkurs“ ili putem opcije “PRIJAVITE SE”. Sa svim kandidatima koji ispunjavaju uslove obaviće se intervju o čemu će kandidati biti blagovremeno obavješteni.